15. april – Dan Armije RBiH u Goraždu

U sklopu programa Dani otpora 2022. u Bosansko-podrinjskom kantonu u Centru za kulturu u Goraždu postavljena je izložba fotografija “15. april – Dan Armije RBiH” od 05.05.-14.05.2022. godine. Dio je to saradnje JU Muzej “Alija Izetbegović”, JU Fond Memorijala KS i Fondacije Alija Izetbegović.

Izložba fotografija „15. april – Dan Armije Republike Bosne i Hercegovine“ predstavlja hronološki razvoj jedne časne Armije, čiji je zadatak bio da brani temelje i principe na kojima je počivala nezavisna, suverena i multietnična Republika Bosna i Hercegovina.

Fotografije koje će biti dostupne posjetiocima, dolaze iz bogatog fundusa JU Muzeja „Alija Izetbegović“ i JU Fond Memorijala KS, i nastale su tokom najkritičnijih godina po opstanak naše države.