Akademija u povodu obilježavanja smrti prvog Predsjednika Predsjedništva RBiH

Povodom obilježavanja 19. godišnjice smrti smrti prvog Predsjednika Predsjedništva RBiH Alije Izetbegovića, upriličena je akademija u Narodnom pozorištu, u organizaciji JU Muzej „Alija Izetbegović“ u saradnji sa Fondacijom „Alija Izetbegović“.

Akademiji prisustvovale su eminentne zvanice iz sfera društvenog, kulturnog, političkog i akademskog života. Zvanicama su se obratili gdin. Milan Kučan, bivši predsjednik Republike Slovenije, gdin. Jakob Finci, predsjednik Jevrejske zajednice u BiH, gdin. Amor Mašović, dugogodišnji direktor Instituta za nestale osobe BiH te gđa. Sabina Berberović, članica Upravnog odbora Fondacije „Alija Izetbegović“.

U okviru kulturno-umjetničkog programa predstavljen je odlomak priče pjesničkog klasika profesora Džemaludina Latića, „Gazi Husrev beže ili: Bukagije“ koju je donio član ansambla Narodnog pozorišta Sarajevo, pozorišni, filmski i televizijski glumac Aldin Omerović, te muzički repertoar u izvedbi Lejle Jusić i članica Ženskog vokalnog ansambla “Allegro“ uz pratnju gitare Elvira Solaka. JU Muzej „Alija Izetbegović“ predstavio je izložbu „Alija Izetbegović – između Istoka i Zapada“.

#Predsjednik #RBiH #BiH #BosnaiHercegovina #RepublikaBiH #ArmijaRBiH #Akademija #MuzejAlijaIzetbegović #NarodnoPozoriste #MilanKucan #AmorMasovic #JakobFinci