Besplatni Audio vodič JU Muzeja “Alija Izetbegović”

JU Muzej “Alija Izetbegović” s ponosom predstavlja svoj novi audio vodič, dostupan u vidu besplatne mobilne aplikacije. Svi posjetioci mogu preuzeti audio vodič skeniranjem QR koda na banneru koji se nalazi na ulazu u Muzej. Audio vodič je dostupan na App Storeu i Play Storeu.

Na ovaj način, svima koji žele saznati više o muzejskoj kolekciji i 67 eksponata koji je sačinjavaju, dostupni su, pored tekstova i fotografija,  narativni opisi na tri jezika – bosanskom, engleskom i turskom. Naratori audio vodiča su Ognjen Blagojević (bosanski jezik), Victor Vertunni (engleski jezik) i Eldina Memić (turski jezik).

Pored pregleda eksponata, audio vodič nudi opširnu biografiju Predsjednika Alije Izetbegovića praćenu autentičnim fotografijama iz njegovog privatnog i javnog života, te osnovne informacije o Muzeju (kontakti, radno vrijeme, adresa).