Ceremonija dodjele novčanih nagrada autorima najbolje ocijenjenih radova na 10. konkursu za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednjih škola

U prostorijama JU Muzeja „Alija Izetbegović“ u novom ambijentu, 28. februara 2022. godine organizirana je ceremonija dodjele novčanih nagrada autorima najbolje ocijenjenih radova na 10. konkursu za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednjih škola, kojeg organizira JU Muzej „Alija Izetbegović“.

Ocjenjivačka komisija je našla za shodno da istakne izuzetnu angažiranost nastavnika i učenica iz Breze. Zanimljivo je da se ovo zapažanje odnosi i na učenike i nastavnike osnovnih škola „Enver Čolaković“ i „Safvet-beg Bašagić“, kao na učenike i nastavnike Gimnazije „Muhsin Rizvić“ iz istog grada. Pohvale svakako zaslužuju i učenici i nastavnici Osnovne škole „Kiseljak I“ iz Kiseljaka koji su, također, pokazali veliko interesovanje za učešće na Konkursu.

Kreirajući ove i slične aktivnosti, JU Muzej “Alija Izetbegović” daje značajan doprinos u ispravnom shvatanju kontinuirane borbe za slobodnu i prosperitetnu državu Bosnu i Hercegovinu.