Izložba “Alija Izetbegović, prijatelji i saradnici”

Čast nam je pozvati Vas na izložbu fotografija “Alija Izetbegović, prijatelji i saradnici” koju organizira JU Muzej “Alija Izetbegović”.

Izložba fotografija “Alija Izetbegović, prijatelji i saradnici” pruža zanimljiv uvid u međusobne odnose Alije Izetbegovića i onih ljudi s kojima je Predsjednik održavao privatni i poslovni kontakt. Ljudi iz raznih sfera društvenog života, koji su, zajedno sa Predsjednikom, ostavili značajan historijski pečat u jednom od najtežih perioda po opstanak Bosne i Hercegovine. Fotografije su praćene izjavama i citatima koje stoje kao svjedočanstvo jednog vremena i odnose se na brojne svjetske i domaće političare, umjetnike, naučne radnike, sportiste i humaniste.

Ova izložba upriličena je u sklopu manifestacije Dani Kantona Sarajevo 2022. i bit će otvorena 05. i 06. maja u prostorijama Muzeja „Alija Izetbegović“ od 10:00 do 18:00 sati. Ulaz je besplatan.

#MuzejAlijaIzetbegović #Predsjednik #BiH #DaniKantonaSarajevo #IzložbaAlijaIzetbegovićPrijateljiISaradnici #BHTelecom