Manifestacijom “Mladi ljiljani” obilježen 1. mart – Dan nezavisnosti BiH

U četvrtak 29. 2. 2024. godine u Bošnjačkom institutu – Fondaciji Adil Zulfikarpašić tradicionalnom manifestacijom „Mladi ljiljani“ Muzej „Alija Izetbegović“ je obilježio Dan nezavisnosti BiH.

Prisutne su pozdravili v.d. direktorica Muzeja „Alija Izetbegović“ gđa Šejla Cakić Rizvanović, prof. dr. Amir Duranović i članica Komisije za odabir najuspješnijih literarnih radova, gđa Kanita Granov.

Centralna tema manifestacije posvećena je mladima, i to pobjednicima i nagrađenim autorima radova 12. konkursa za najbolji literarni rad osnovnih i srednjih škola Bosne i Hercegovine, koji je raspisan početkom ove godine.

Priznanja su dobili i učesnici Likovne radionice „Moj bijeg u slobodu“ koju je vodio akademski slikar i profesor Dževdet Nikočević. Njihovi umjetnički radovi ovom prigodom izloženi su u prostoru Bošnjačkog instituta. Pored njih nagrađeni su i autori najboljih likovnih i literarnih radova sa školskih radionica iz osnovnih i srednjih škola iz cijele BiH.

Program su odjavili naši najmlađi gosti, iz vrtića „Sportissimo kids“ i još jednom su s pravom izazvali najljepše emocije koje smo na ovaj važni dan željeli podijeliti sa našim gostima.

Kolektiv Muzeja „Alija Izetbegović“ se zahvaljuje svim učesnicima manifestacije, svim učenicima i mentorima, direktorima i menadžmentu obrazovnih institucija, jer biraju da ove dane obilježimo zajedno i dostojanstveno, stavljajući u fokus ono što nam je najvažnije – naše mlade.

Sretan Vam 1. mart – Dan nezavisnosti BiH

error: Content is protected !!