Muzej “Alija Izetbegović”: U subotu besplatan ulaz povodom Dana muzeja

Međunarodni dan muzeja, 18. maj, obilježava se od 1977. godine. Ove godine, u skladu sa novonastalim okolnostima, Dan muzeja se obilježava od 14.11. do 16.11.2020. kada je ujedno i rođendan ICOM-u.

ICOM, koji tematski usmjerava Međunarodni dan muzeja, ove godine predložio je temu: “Muzeji za jednakost: različitost i uključivost”(Museums for Equality: Diversity and Inclusion).

S ciljem da se podigne svijest o izuzetno značajnoj ulozi muzeja ne samo u sabiranju, čuvanju i tumačenju naše kulturne baštine, već kao mjesta koja doprinose razumijevanju, suradnji i miru, muzeji danas kroz različite aktivnosti i u otežavajućim okolnostima, obilježavaju Dan muzeja.

JU Muzej “Alija Izetbegović”, kao i prethodnih godina, učestvuje u programu obilježavanja Međunarodnog dana muzeja, nudeći svojim posjetiteljima besplatan ulaz i popust od 20% za kupovinu knjiga iz izdavačke djelatnosti muzeja.

Dobrodošli!