Najava: Izložba „Mir iz snova majki“ u Muzeju „Alija Izetbegović“

Povodom obilježavanja 28. godišnjice genocida u Srebrenici, JU Muzej „Alija Izetbegović“ u saradnji sa ambasadom IR Iran priređuje izložbu fotografija „Mir iz snova majki“ autora Mehdija Salehija.

Izložba fotografija “Mir iz snova majki” nastala je u periodu između 2015-2018. godine, u kojem Salehi, kao stručni savjetnik za kulturu u Iranskoj ambasadi, ali i fotograf, grafičar i kino stručnjak, promatra običaje, prirodu i narod Bosne i Hercegovine. Poseban segment fotoselekcije čine fotografije vezane za genocid u Srebrenici. „Mir iz snova majki“ donosi izbor od 50 fotografija Salehijeve srebreničke arhive, nastalih na komemoracijama u čast srebreničkih žrtava.

Otvorenje izložbe biti će upriličeno u Muzeju „Alija Izetbegović“ (Ploča 2.) u ponedjeljak 10. jula 2023. godine sa početkom u 11 sati. Izložba će biti otvorena za posjete od 11. do 16. jula 2023. godine.
Ulaz je besplatan.

#MuzejAlijaIzetbegovic #AmbasadaIRIran #GenociduSrebrenici #MehdiSalehi #bhtelecom