Obilježavanje Međunarodnog dana žena u diplomatiji – Panel-diskusija

Obilježavanje Međunarodnog dana žena u diplomatiji – Panel-diskusija: Feminist Foreign Policy Povodom Međunarodnog dana žena u diplomatiji, JU Muzej “Alija Izetbegović” i Homework HUB, prvi univerzitetski hub u BiH, uspješno su organizovali panel-diskusiju pod nazivom “Feminist Foreign Policy”. Učesnice panela bile su: NJ.E. Jo-Anne Bishop, predstavnica UN WOMEN u BiH, gđa. Lejla Hodović, predstavnica Gender centra FBiH i gđa. Erna Merdić Smailhodžić, zastupnica u Skupštini Zeničko-dobojskog kantona i jedina žena kandidatkinja na lokalnim izborima u ovom kantonu, te Amina Bašić, studentica i učesnica Škole diplomatije. Panelistkinje su podijelile svoja iskustva i uvide o ulozi žena u međunarodnim odnosima, naglašavajući kako feministički pristup može unaprijediti diplomatske prakse. Razgovor je obuhvatio izazove s kojima se žene suočavaju, kao i mogućnosti koje se otvaraju kroz inkluzivniji i ravnopravniji pristup diplomatiji. Ovom prilikom smo našim polaznicima trećeg ciklusa Ljetne škole diplomatije uručili “Zbornik radova Muzeja Alija Izetbegović” u kojem su objavljeni njihovi naučni radovi. Hvala svim učesnicama i učesnicima koji su prisustvovali i doprinijeli ovoj inspirativnoj diskusiji.