Otvorenje Drugog ciklusa Ljetne škole diplomatije

Danas, 19. 9. 2022. godine u organizaciji JU Muzeja „Alija Izetbegović“ otvoren je drugi ciklus Ljetne škole diplomatije. Na otvorenju polaznicima i gostima su se obratili direktorica JU Muzej „Alija Izetbegović“ Šejla Cakić Rizvanović i direktor Homework HUB-a Mirza Rastoder te gost predavač iz IR Iran prof. Seyed Hamid Hashemi.

Cilj projekta je da detaljnije upozna i educira polaznike o tematici diplomatije i diplomatskih procesa i namijenjen je studentima društvenih, humanističkih i političkih nauka. Namjera je da projekat zadrži ozbiljan akademski i diplomatski background, te da preraste u tradicionalnu aktivnost koja će aktivno doprinijeti edukaciji mladih i produkciji novih imena na polju diplomatije.

Svim polaznicima su uručeni pokloni od strane JU Muzej „Alija Izetbegović“ i partnera projekta BH Telecoma.

Domaćin projekta je @hubhomework, a partner @bhtelecom.