Posjeta gradačačkih osnovnih škola JU Muzej “Alija Izetbegović”

U ponedjeljak 23.05.2022. posjetu JU Muzej „Alija Izetbegović“ upriličili su učenici tri gradačačke osnovne škole: „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak” , „Hamdija Kreševljaković“ i „Edhem Mulabdić“. U pratnji roditelja i učitelja mališani su imali priliku posjetiti stalnu muzejsku postavku kroz koju su ih proveli naši vodiči.

Naši mali posjetioci su bili uzbuđeni što su imali priliku posjetiti Predsjednikovo naslijeđe o kojem su im govorili njihovi učitelji. Izuzetno nam je drago kada mlađe generacije uvažavaju ličnost i djelo Predsjednika Izetbegovića, pokazujući time da principi za koje se on tokom života zalagao žive i danas.

Velika nam je čast biti dio edukativnog i odgojnog procesa koji je jedan od osnovnih gradivnih elemenata uspješne i progresivne države.