Posjeta JU Muzeju “Alija Izetbegović” od strane predstavnika Mreže mladih Muftijstva tuzlanskog

Predstavnici Mreže mladih Muftijstva tuzlanskog su 5.3.2022. upriličili posjetu JU Muzeju „Alija Izetbegović“.

Ovom prilikom su posjetili muzejsku postavku koja je predstavljena javnosti u novom ambijentu, te su imali obilazak Muzeja s vodičem. Prilikom predavanja je istaknut značaj ideja i principa za koje se Predsjednik Alija Izetbegović zalagao, i politički borio, tokom svoga života i plodonosne karijere.

Predstavnici Mreže mladih Muftijstva tuzlanskog su također imali priliku koristiti Audio vodič JU Muzeja „Alija Izetbegović“ kao važan dio muzejske ponude. Izuzetno nam je drago kada mlađe generacije uvažavaju ličnost i djelo Predsjednika Izetbegovića, pokazujući time da principi za koje se on tokom života zalagao žive i danas.