Posjeta Međunarodnog fonda solidarnosti EMMAUS (MFS-EMMAUS)

Predstavnici Međunarodnog fonda solidarnosti EMMAUS (MFS-EMMAUS) i učenici iz internatskog smještaja Potočari posjetili su JU Muzej “Alija Izetbegović” 20.05.2022. Uz pratnju vodiča kroz renovirani izložbeni prostor djeca su imali priliku vidjeti našu stalnu postavku i čuti niz interesantnih činjenica o životu i angažmanu Predsjednika Alije Izetbegovića.

Predsjednik nam je poručio da mladima govorimo o našoj zemlji i njenoj historiji i da ne dozvolimo “…da na te važne stvari padnu zaborav ili prašina”. Shodno tome, visoko vrednujemo edukativni rad s novim naraštajima.

Kroz kontinuirani rad s populacijom mladih Muzej, u saradnji s njihovim matičnim institucijama, igra važnu ulogu u procesu obrazovanja, a samim time i u borbi za prosperitetnu državu Bosnu i Hercegovinu.