Posjeta: Predsjednik Kluba delegata bošnjačkog naroda DNPFBiH g. Jasmin Duvnjak u posjeti JU Muzeju “Alija Izetbegović”

Dana 06.12.2022. godine u službenoj posjeti JU Muzej „Alija Izetbegović“ boravio je predsjednik Kluba delegata bošnjačkog naroda u Domu naroda Parlamenta FBiH g. Jasmin Duvnjak. Svoj četverogodišnji mandat u Parlamentu g. Duvnjak je odlučio zatvoriti simboličnom posjetom mezaru rahmetli Predsjednika Alije Izetbegovića, i posjetom JU Muzeju „Alija Izetbegović“, instituciji koja baštini naslijeđe prvog Predsjednika nezavisne Republike Bosne i Hercegovine. U okviru posjete, na sastanku sa direktoricom Muzeja gđom. Nađom Berberović-Dizdarević, razgovarali su o važnosti kulture sjećanja te institucionalnog osnaživanja kulturnih ustanova za vršenje svojih zadaća.

#MuzejAlijaIzetbegović #Predsjednik #BiH #RBiH #RepublikaBosnaiHercegovina #JasminDuvnjak #FBiH