Posjete muzejima u sklopu Ljetne škole diplomatije

U nedjelju, 25. 9. 2022. godine polaznici Ljetnje škole diplomatije – II ciklus posjetili su Historijski muzej BiH. Najviše interesovanja privukla je nedavno otvoreno postavka „Predsjedništvo RBiH 1992.-1995“ u sklopu koje su izloženi originalni dokumenti, zapisnici sa važnih sjednica, autentični predmeti i lične memorijabilije članova ratnog Predsjedništva.

Nakon Historijskog posjetili smo Muzej „Alija Izetbegović“ gdje smo se pobliže upoznali sa životom, likom i djelom prvog Predsjednika nezavisne Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića.

Ljetna škola diplomatije koju organizuje JU Muzej „Alija Izetbegović“ dobila je i institucionalnu podršku Ministarstva vanjskih poslova BiH. Domaćin projekta je @hubhomework, a partner @bhtelecom.