Potpisan sporazum između Muzeja “Alija Izetbegović” i Treće gimnazije Sarajevo

Direktorica Muzeja “Alija Izetbegović”, Šejla Cakić Rizvanović, i direktorica Treće gimnazije Sarajevo, Amra Čolić, potpisale su sporazum o saradnji koji ima za cilj promicanje kulturnih vrijednosti i zajedničko realiziranje društvenih inicijativa i kulturnih programa inspirisanih naslijeđem Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine. Saradnja će obuhvatiti realizaciju zajedničkih projekata, organizaciju interaktivnih radionica, simpozija, edukacija, izložbi i promocija, te korištenje resursa obje ustanove. Također će uključivati saradnju u arhivskoj, bibliotečkoj i izdavačkoj djelatnosti, zajedničko prezentiranje i reklamiranje rada obje institucije, kao i saradnju na drugim poljima od obostranog interesa. U okviru ove saradnje, direktorica Muzeja uručila je set izabranih djela Alije Izetbegovića biblioteci JU Treća gimnazija Sarajevo.