Povodom obilježavanja 28. godišnjice genocida u Srebrenici u Muzeju otvorena izložba “Mir u snovima majki”

Danas je u Muzeju “Alija Izetbegović” otvorena je izložba autora Mehdija Salehija pod nazivom “Mir iz snova majki” u organizaciji ambasade IR Iran i Muzeja “Alija Izetbegović”. Izložba donosi 50 fotografija nastalih tokom komemoracija u Potočarima u periodu 2015-2017. godine.

Šejla Cakić-Rizvanović, viši muzejski pedagog u “Muzeju Alija Izetbegović”, naglasila je opredjeljenost Muzeja da istinu o genocidu u Srebrenici, kroz rad i edukativne prakse muzeja prenosi novim generacijama, jer su to vrijednosti i temeljne ideje za koje se i rahmetli Predsjednik zalagao.

Na otvorenju su se obratili i iranski konzul za kulturu pri ambasadi IR Iran, gdin. Mohammad Hossein Ansari, Nj.e. ambasador IR Iran u Hrvatskoj gdin. Saeid Khatibzadeh kao i ambasador Islamske Republike Iran u BiH Nj.e. Mashallah Shakeri koji je u svome obraćanju iskazao opredijeljenost da se genocid u Srebrenici pamti, kroz knjige ali i umjetnost. Srebrenica nije nešto što pripada prošlosti. Srebrenica pripada sadašnjosti, i budućnosti.

Izložba će će otvorena do 16. jula, svakim radnim danom od 9 do 17 sati, a ulaz za sve posjetioce je besplatan.

#MuzejAlijaIzetbegovic #IRIran #GenociduSrebrenici #bhtelecom