Promocija Zbornika radova drugog ciklusa Ljetne škole diplomatije

U februaru ove godine JU Muzej “Alija Izetbegović” organizirao je Drugi ciklus Ljetne škole diplomatije. U okviru projekta, polaznici i gosti imali su priliku upoznati se sa procesima diplomatskih aktivnosti iz iskustva afirmiranih diplomata domaćeg i stranog diplomatskog miljea. Studenti ljetne škole su svoje znanje mogli ispitati kroz prakse mentora i diplomata, te steći jedinstvene uvide u svijet diplomatije. Kao završnicu ovog projekta, polaznici su u saradnji sa mentorima radili na izradi završnih naučnih radova, u kojima su se fokusirali na
teme koje su ih posebno zanimale.

Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, JU Muzej “Alija Izetbegović” upriličio je promociju Zbornika radova Ljetne škole diplomatije, gdje su pored primjeraka Zbornika studentima podijeljeni i simbolični pokloni.

Na promociji se studentima obratio direktor Homework Hub-a g. Mirza Rastoder koji je izrazio svoje zadovoljstvo saradnjom sa JU Muzejom “Alija Izetbegović” na ovom projektu posebno jer fokus grupu čine mladi kojima je pružena jedinstvena prilika da uđu u svijet diplomatije i nauče nešto novo. Ispred JU Muzeja “Alija Izetbegović” studente je pozdravila gđa Šejla Cakić-Rizvanović naglasivši da Muzej dugo godina ima već uspostavljene aktivnosti rada i saradnje sa mladima, uglavnom učenicima osnovnih i srednjih škola, te da je poseban izazov bilo animirati studente da se uključe i nađu puteve rada i saradnje sa Muzejom. Kroz ovaj projekat taj je cilj ostvaren, a u budućnosti on će se širiti i poprimati nove oblike.