Prvi ciklus Ljetne škole diplomatije u organizaciji JU Muzeja “Alija Izetbegović”

JU Muzej “Alija Izetbegović” s ponosom predstavlja prvi ciklus Ljetne škole diplomatije. Cilj ovog projekta je da detaljnije upozna i educira polaznike o tematici diplomatije i diplomatskih procesa.

Ova ljetna škola predstavlja vid neformalne edukacije sa eminentnim predavačima/cama i akademijom, koja će pobliže upoznati studente/ice sa diplomatijom kao ključem uspjeha za učestvovanje u međunarodnim odnosima. Prva ljetna škola bh diplomatije će pružiti priliku polaznicima da nauče više o tehnikama i metodama pregovaranja, komuniciranja, debatiranja, ali i razmjeni kritičkog mišljenja.

Nakon svršetka sedmodnevne ljetne škole koja obuhvata 40 časova i tri dana fakultativnih izleta i studijskih posjeta, svim polaznicima će biti dodijeljeni mentori s kojima će raditi na pisanju naučih radova koji će biti objavljeni u Zborniku radova JU Muzeja “Alija Izetbegović”.

Škola je namijenjena studentima/cama I, II i III ciklusa društvenih, humanističkih i političkih nauka. Svi zainteresirani će moći pratiti predavanja besplatno putem video linka. Za polaznike su obezbijeđeni laptopi i radni materijali, stručna literatura, a za najvrijednije polaznike i posebna iznenađenja, pokloni i nagrade.

Domaćin Ljetne škole je Homework Hub Sarajevo, a partner projekta BH Telecom.

#MuzejAlijaIzetbegovic#LjetnaŠkolaDiplomatije#HomeworkHub#BHTelecom