Rezultati javnog konkursa za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednjih škola prispjelih na 9. konkurs Muzeja „Alija Izetbegović“

Poštovani roditelji, nastavnici i učenici,

JU Muzej „Alija Izetbegović“ je 15. decembra 2020. godine objavio Javni poziv za dostavljanje literarnih radova za učenike osnovnih i srednjih škola. Raduje nas činjenica da je tokom trajanja pomenutog konkursa na našu adresu pristiglo preko dvije stotine Vaših radova.

Stručna komisija u sastavu: Mujo Musagić, književnik, predsjednik, Hadžem Hajdarević, književnik, član i Aida Kršo, lingvistkinja, član, nakon nekoliko sastanaka i analize svih prispjelih radova, opredijelila se da u kategoriji

OSNOVNIH ŠKOLA,

nagradi sljedeće učenice i učenike:

1. Isak Softić, VI razred, JU OŠ „Grivice“ Banovići; tema: Volim svoj zavičaj

prva nagrada.

1. Ibrahim Šehić, OŠ „Olovo“ u Olovu; tema: Volim svoj zavičaj

druga nagrada.

1. Iris Altumbabić, VIIa razred,, JU OŠ „Centar“ Tuzla; tema: Volim svoj zavičajtreća nagrada.

Ocjenjivačka komisija, istovremeno, pohvaljuje radove koje potpisuju:

• Ali Omanović, VII razred,, JU OŠ „Prva sanska škola“, Sanski Most; tema: Volim svoj zavičaj
  • Azra Isić, IXa razred, JU OŠ „Mustafa Ejubović – Šejh Jujo“ Mostar; tema: Pravi patriot nije onaj koji svoju otadžbinu diže iznad ostalih, nego onaj koji čini da ona bude dostojna te hvale. (Moj bijeg u slobodu – Alija Izetbegović)
  • Faris Džafić, IXa razred,, JU OŠ „Doborovci“, Doborovci – Gračanica; tema: Volim svoj zavičaj
  • Haris Halilbašić, IX razred, Prva osnovna škola Živinice
  • Lamija Berbić, VI-a razred, OŠ „Kalesija“; tema: Volim svoj zavičaj
  • Nerma Lugavić, VI1 razred, JU OŠ „Grivice“ Banovići, tema: Volim svoj zavičaj
  • Sajra Botić, IX razred, OŠ „Envevr Čolaković“ Breza

U kategoriji SREDNJIH ŠKOLA,

Komisija se opredijelila da nagradi radove koje potpisuju:

1. Inela Telalović, Gimnazija „Muhsin Rizvić“, Breza, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja) – prva nagrada.
  2. Emina Hadžić, II-5 razred, Prva gimnazija u Zenici, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja) – druga nagrada.
  3. Šaban Mehmedović, I razred, Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju Sarajevo, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja) – treća nagrada.

Istovremeno, Komisija pohvaljuje radove koje su napisali:

Ana Maria Vareškić, IV razred, Srednja medicinska škola, Tuzla, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Anis Nožić, IV a razred, Srednja medicinska škola, Mostar, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Antonio Ružić, I3 razred, Srednja škola veterine, prehrane i uslužnih djelatnosti, Vareš, tema: Nikada se nemoj umoriti od davanja domovini (Euripid)

Emina Mandžukić, II razred, JU MS elektrotehnička škola, Tuzla, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Hena Musić, IVc razred, Prva bošnjačka gimnazija, Sarajevo, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Lukas Nikolić, II razred, JU MS elektrotehnička škola Tuzla, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Maida Mehmedćehajić, III razred, Behram-begova medresa, Tuzla, tema: Lijepe laži ne pomažu, a gorke istine mogu biti ljekovite“ (Izetbegović, Sjećanja)

Uručenje nagrada bit će upriličeno na tradicionalnoj svečanosti „Mladi Ljiljani“ u organizaciji JU Muzej „Alija Izetbegović“ koja će se održati 2. marta 2021. godine. Uskoro više informacija.

JU Muzej „Alija Izetbegović“

error: Content is protected !!