Rezultati javnog konkursa za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednjih škola prispjelih na jubilarni 10. konkurs JU Muzej „Alija Izetbegović“.

Poštovani roditelji, nastavnici i učenici,

JU Muzej „Alija Izetbegović“ je 13. decembra 2021. godine objavio Javni poziv za dostavljanje literarnih radova za učenike osnovnih i srednjih škola. Raduje nas činjenica da je tokom trajanja pomenutog konkursa na našu adresu pristigao veliki broj Vaših radova.

Stručna komisija je nakon nekoliko sastanaka i analize svih prispjelih radova, opredijelila se da u kategoriji Osnovnih škola, nagradi sljedeće učenice i učenike:

1. Šejla Bećević, Druga osnovna škola, Zavidovići (prva nagrada)
  2. Mahir Jašarević, JU OŠ „Blagaj“, Blagaj (druga nagrada)
  3. Ahmed Čengić, OŠ „Safvet-beg Bašagić“, Breza (treća nagrada)

U kategoriji Srednih škola, komisija se opredijelila da nagradi radove koje potpisuju:

1. Lamija Bašić, Gimnazija „Muhsin Rizvić“, Kakanj (prve nagrada)
  1. Amina Neimarlija, Medresa „Osman ef. Redžović“, Visoko (druga nagrada)
  1. Faris Kolar, Treća gimnazija, Sarajevo, (treća nagrada)