Rezultati konkursa za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednjih škola

I ove godine, na Javni poziv JU Muzej „Alija Izetbegović“ se odazvao veliki broj osnovnih i srednjih škola iz cijele Bosne i Hercegovine. Učenici su pisali radove na šest ponuđenih tema. Na našu adresu je pristiglo ukupno 245 radova, i to 125 iz osnovnih, a 120 iz srednjih škola.

Pobjednički radovi prema Odluci Nadležne komisije:
U Kategoriji osnovnih škola su:
Prva nagrada – Džana Škahić, OŠ „Kreka“, Kreka, TUZLA
Druga nagrada Adin Mekić, 7.r., OŠ „6.mart“, HADŽIĆI
Treća nagrada Đana Bečić, 9. OŠ „Drežnica“, MOSTAR

U kategoriji srednjih škola nagrađeni su:
Prva nagrada Anja Torbarac ,2.r. Gimnazija „I. Mujezinović“, TUZLA
Druga nagrada Hana Šunje, 3.r. Srednja midicinska škola, MOSTAR
Treća nagrada Mihaela Jerkić, JU Treća gimnazija, SARAJEVO

Nadležna komisija (Institut za jezik BiH) istakla je vrijednost Konkursa Muzeja „Alija Izetbegović“, koji, iz godine u godinu, postiže sve bolje rezultate, kako bi se učenici osnovnih i srednjih škola, uz pomoć svojih nastavnika i profesora, učili literarnom govoru, sagledavajući istovremeno i aktuelne društvene tokove u svojim sredinama, ali i cijeloj Bosni i Hercegovini.
Možemo reći da se 11. Konkurs za najbolje literarne radove u organizaciji Muzeja “Alija Izetbegović” još jednom potvrdio kao vrlo značajan i reprezentativan konkurs, imajući u vidu kvantitet i kvalitet pristiglih radova.