Saradnja: Potpisan sporazum o saradnji sa IUS

Danas, 08.12.2022. godine potpisan je Sporazum o saradnji između JU Muzej “Alija Izetbegović” i Internacionalnog Univerziteta u Sarajevu. Dokument su potpisali, ispred naše ustanove, Nađa Berberović-Dizdarević, direktorica Muzeja i Ahmet Yildirim, rektor Univerziteta.
Cilj ovog Sporazuma je okvirno regulisanje saradnje ove dvije institucije na promicanju kulturnih vrijednosti i zajedničkog nastupa pri realiziranju društvenih inicijativa i kulturnih programa, uspostava saradnje s ciljem zajedničke realizacije naučno-istraživačkih, stručnih i drugih projekata, promocija, programa te izdavačkih i drugih aktivnosti od obostranog interesa.
Sporazum predstavlja opći okvir za institucionalnu saradnju koji podrazumijeva organizaciju simpozija, izložbi, promociju knjiga, radionica, te niz drugih aktivnosti namijenjenih prvenstveno studentima.
Ovom prilikom direktorica je poklonila knjige iz izdavačke djelatnosti muzeja biblioteci IUS-a.

#MuzejAlijaIzetbegović #Predsjednik #BiH #RBiH #RepublikaBosnaiHercegovina #IUS #AhmetYildirim