Sporazum o saradnji sa Arhivom Federacije BiH

U utorak, 05.07.2022. godine potpisan je Sporazum o saradnji između JU Muzej “Alija Izetbegović” i Arhiva Federacije Bosne i Hercegovine. Dokument su potpisali, ispred naše ustanove, Šejla Cakić Rizvanović, zamjenica direktorice i gospodin Hajrudin Ćuprija, v.d. direktor Arhiva.

Saradnja će se odvijati kroz sljedeće oblike i vidove koji su od obostranog interesa potpisnica: saradnju na realizaciji naučno-istraživačkih i stručnih projekata, programa i aktivnosti kojima je predmet historija i kultura Bosne i Hercegovine; organiziranje naučnih i stručnih skupova, kulturnih manifestacija, edukacija, susreta, izložbi, promocija i sličnih naučnih, stručnih i kulturnih događaja; saradnja u arhivskoj, bibliotečkoj, muzejskoj i izdavačkoj djelatnosti; kao i zajedničko učešće i apliciranje za pristup fondovima namijenjenim finansiranju naučnoistraživačkog i stručnog rada.