Završna ceremonija Ljetne škole diplomatije – II ciklus

Dodjelom certifikata polaznicima Ljetnje škole diplomatije uspješno je okončan njen drugi ciklus. Pored eminentnih univerzitetskih profesora, polaznici su mogli učiti od ambasadora iz nekoliko zemalja, kao i od ministrice vanjskih poslova BiH, gđe Bisere Turković. Obrađivale su se teme evropskih, NATO i drugih integracija kao i druge teme vezane za diplomatiju i ekonomiju BiH.

Polaznicima Škole cetifikate je dodijelio Visoki predstavnik u BiH, gosp. Christian Schmidt, poručivši okupljenim važnost ostanka mladih u BiH omogućujući im, prije svega, aktivno učešće u donošenju političkih odluka.

Nakon završetka Ljetnje škole diplomatije, polaznici će napisati radove koji će biti objavljeni u Zborniku radova Muzeja „Alija Izetbegović“.

Ljetna škola diplomatije koju je organizirala JU Muzej „Alija Izetbegović“ dobila je i institucionalnu podršku Ministarstva vanjskih poslova BiH. Domaćin projekta bio je @hubhomework, a partner @bhtelecom.