Otvorenje izložbe fotografija “15. april – Dan Armije Republike Bosne i Hercegovine“

U organizaciji JU Muzeja „Alija Izetbegović“, Fondacije Alija Izetbegović, JU Fonda Memorijala KS, te Općine Novi Grad Sarajevo, organizovana je izložba fotografija „15. april – Dan Armije Republike Bosne i Hercegovine“, gdje je obilježena 30. godišnjica od formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine.

Prisutni su posjetili na značaj profesionaliziranja odbrane i uvezivanja patriotskih i odbrambenih jedinica u legalnu, državnu, svjetski priznatu formaciju, koja ja na svojim plećima iznijela teret borbe za opstanak Republike Bosne i Hercegovine u teškim uslovima agresije.

Prisutnima su se obratili ispred JU Muzeja „Alija Izetbegović“ zamjenica direktorice Šejla Cakić – Rizvanović, direktor JU Fond Memorijala KS Ahmed Kulanić, ministar kulture i sporta KS Samir Avdić, te ispred općine Novi Grad Sarajevo pomoćnik načelnika Tajib Delalić.

Otvaranje Izložbe fotografija bilo je medijski popraćeno, te će svi posjetioci biti u prilici da posjete izložbu između 10 h i 16 h svaki radni dan. Ulaz je besplatan.