Poziv za dostavljanje radova za prvi broj Glasnika Muzeja Alija Izetbegović

Glasnik Muzeja Alija Izetbegović  je stručna periodična publikacija s područja humanističkih nauka koja će programski pratiti usmjerenje, misiju i ulogu institucije koja ga izdaje. Naglasak ovog Časopisa će biti na životu i djelu Alije Izetbegovića, te vremenu i historijskom kontekstu u kojem je on živio i djelovao, tj. savremenoj historiji Bosne i Hercegovine. Časopis će afirmirati naučno-istraživački, historiografski i analitički pristup proučavanju Izetbegovićevog života, njegovog političkog djelovanja, kao i naučno-publicističkog rada, uz proučavanje tema važnih za historijska razdoblja (u širem smislu) u kojima je Alija Izetbegović živio i djelovao.

Cilj je također afirmirati i druge značajne bošnjačke i bosankohercegovačke intelektualce. U isto vrijeme, časopis se bavi oblastima s područja muzeološke struke, u kojima će se obrađivati problematika organizacije i rada muzeja i muzejske djelatnosti u Bosni i Hercegovini, pitanja muzejskog zakonodavstva, te razmjenjivati korisna iskustva koja bi u budućnosti mogla biti primjenjiva i u budućem radu Muzeja „Alija Izetbegović”, tako i sličnih institucija. Časopis je tematski usmjeren i kao takav biće publiciran na bosanskom i engleskom jeziku.

Ovim putem obavještavamo sve zainteresovane da je otvoren Poziv za dostavljanje radova za prvi broj Glasnika Muzeja Alija Izetbegović.

Krajnji rok za dostavljanje radova je 1.5.2021. godine, a sve radove je potrebno poslati na e-mail glasnik@muzejalijaizetbegovic.ba sa naznakom “Za redakciju”. Uputstvo za autore možete preuzeti klikom ovdje.

Redakcija Glasnika:

Glavni i odgovorni urednik: Prof. dr. Sead Turčalo

Izvršni urednik: Nađa Berberović-Dizdarević, M.A.

Redakcija: Prof.dr. Sedad Dedić, Prof. dr. Sanjin Kodrić, Prof. dr. Ahmet Alibašić, Doc. dr. Ajdin Huseinspahić, Dr. Ivan Ejub Kostić, Faris Nanić

Tehnički urednik i sekretar redakcije: Dr. Ahmed Kulanić, Admir Lisica, MA

error: Content is protected !!